Reclamele din agricultură sunt cele mai tari

Acest lucru e cunoscut deja, nu sunt prea multe de spus. Românul s-a născut poet, dar între timp a învăţat să inventeze scenarii pentru publicitate TV şi s-a băgat în PR. Apropo de băgat, iată de ce consider că reclamele din agricultură sunt cele mai tari: Reclama cu buruienile din grâu e arhicunoscută deja, n-o … Citește mai mult

El a Înviat, eu m-am răcit…

El a Înviat, eu m-am răcit...

V-am spus că am semnat un contract cu o mică răceală? Nu v-am spus? Umbla zaludă pe stradă şi am luat-o la mine, în mine. Acum vreau să scap de ea, dar cică nu merge chiar aşa. Trebuie să mă pască (fericită) întâi o febră, iar mai apoi încă câteva. Să ştiu c-am fost răcit, … Citește mai mult

Morţii cu morţii şi vii cu cine?

Astăzi este sâmbăta morţilor, adică acea sâmbătă în care lumea aleargă cu pomeni prin cimitire. Deşi vremea nu e prea bună, am dat şi eu o raidă prin cimitir. Nimic nou. Pomeni peste pomeni, dacă s-ar putea cât mai frumoase, căci vorbesc babele dacă nu te ridici la standardele impuse. Morţii tot morţi, cei vii … Citește mai mult

Postere

Scotocind astăzi printr-un dulap prin arhiva personală, am găsit nişte reviste cumpărate atunci când eram la şcoala generală. Multe reviste Terra Magazin şi la fel de multe Universul meu. Nu, revistele nu sunt sigilate, chiar le citeam. Ba mai mult, participam şi la concursurile de la sfârşitul revistelor. De la Terra Magazin nu câştigam nimic, … Citește mai mult