Cât de des foloseşti Shazam?

Cât de des foloseşti Shazam?

Mi-am amintit astă-seară că am instalată pe telefon aplicaţia Shazam. N-am mai utilizat-o de mult, aşa că voiam să văd ce mai mişcă. Se pare că supravieţuieşte şi fără mine, multor tineri fiindu-le utilă. Nu ştii ce piesă este la radio? Shazam şi ai aflat. 🙂 Fiindcă am telefonul rootat, am „evacuat” reclamele din aplicaţie. … Citește mai mult

WordPress 4.2 şi emoji

Wordpress 4.2 şi emoji

Spuneam mai demult că emoji vor fi incluse în modulul Jetpack. N-a fost să fie, dar WordPress 4.2 suportă acest tip de emoticoane „by default”. Din păcate. Eu nu folosesc aşa ceva şi am observat că nici alţii nu le mai „toarnă” prin textele scrise într-un mod mai mult sau mai puţin corect. 🙂 Cum … Citește mai mult

Por favor!

Por favor!

Este binecunoscut faptul că am gusturi proaste în legătură cu muzica ce se lansează acum şi se va lansa în viitorul apropiat, dar şi în ‘ăilalt viitor. 🙂 Fiindcă este atât de cunoscut acest lucru, vă voi arăta o piesă nou-nouţă care îmi place în acest moment. Nu se ştie dacă îmi va mai plăcea … Citește mai mult

9 luni de grădi…

9 luni de grădi...

Vuieşte tot mapamondul cum că Gabriel nu a fost la grădiniţă şi ar cam fi cazul să recupereze. Chiar astăzi m-a oprit cineva să mă întrebe dacă e adevărat că Gabriel nu a fost niciodată la grădiniţă. I-am spus că nu ştiu, nu-s din Galaţi. 🙂   Lăsând gluma la o parte, nu m-am înţeles … Citește mai mult