Supernet spune că…

Supernet

era să-ţi pierzi toate datele.
Cu siguranţă aţi văzut reclama TV în care doi arhitecţi vorbesc de frica de ataşamente sau de cum să te faci hotspot (fă-te hotspot!).
Despre reclama cu hotspotul nu o să spun prea multe. În cazul acesteia, ca şi în cazul primei, apar termeni neînţeleşi de toată lumea. Termeni ca hotspot sau ataşamente. Cum reclamele fac referire la viteze 4G, probabil cei ce ar trebui să beneficieze de Supernet ştiu ce înseamnă ataşamentele din e-mailuri. Probabil au auzit şi de antiviruşi pentru smartphone ce pot fi utilizaţi gratuit. 🙂

Supernet mai spune şi alte chestii. Iată doar câteva dintre ele:

• Supernet spune că 4G e mai mult decât 3G.
• Supernet spune că îţi vei consuma rapid megabaiţii dacă vei descărca şi altceva decât „ataşamente”.
• Supernet spune că în acest moment citeşti acest articol.
• Supernet spune că încă mai citeşti.
• Supernet spune că Facebook-ul nu introduce butonul de „dislike” din cauza haterilor.
• Supernet spune că Cipri s-a uitat astăzi la cel puţin 2 episoade din serialul preferat. Ultimul.
• Supernet spune că Windows e mai bun.
• Supernet spune că şi el a avut de aşteptat 2 ore la Poştă.
• Supernet spune că nu ai dat click pe toate link-urile de mai sus pentru a nu consuma toţi MB (megabaiţii!!).
• Supernet spune că acest articol este un pamflet şi trebuie tratat ca atare.

12 comentarii la „Supernet spune că…”

  1. Supernet sper ca n-a inteles ca am zis ca Windows-ul e mai bun, ci sistemul de operare pe care l-ai invatat prima data e mai… productiv.

    Răspunde
  2. Buna dimineata ce mai faceti azi? Eu o sa invat Engleza am niste cursuri si tot invat toata ziua cred ca voi invat si azi daca am timp

    Răspunde

Lasă un comentariu