Mai puțin înseamnă mai mult

În zilele trecute mi-am dedicat ore din viață pentru a schimba aspectul acestui blog. Dintotdeauna mi-au plăcut blogurile mai aerisite, pe care nu sunt ocupate toate colțurile paginilor cu diferite chestii care fac nimic. Mi-au plăcut, însă nu am avut niciodată curajul să fac acest blog să arate așa. Până acum. Tema Genesis Framework o … Citește mai mult

Două săptămâni de când poți schimba culoarea principală

Nu știu dacă ai observat, dar de două săptămâni poți schimba culoarea de bază a blogului. Eu mai schimb în roșu deoarece îmi place așa. Nu are legătură cu politica. Dacă nu-ți place culoarea actuală, poți alege să treci pe roșu, portocaliu, verde, roz sau orice altă culoare dorești. Modificarea e valabilă trei ore și … Citește mai mult

Eu nu schimb tema de pe blog. Deocamdată.

Eu nu schimb tema de pe blog. Deocamdată.

Mi-e dat să citesc pe anumite bloguri despre diferite teme pentru blog. Când spun „teme” nu mă refer la subiectele abordate, ci la aspectul blogului. Unora le place să-şi schimbe tema frecvent. Probabil se plictisesc repede şi încearcă ceva nou. Nu ştiu. Ce ştiu, însă, este că noua temă ar trebui să semene măcar puţin … Citește mai mult

Iar am schimbat tema blogului

… şi iar nu am găsit despre ce să scriu un articol nou. Tema aleasă se numeşte Copyblogger 2 şi este foarte asemănătoare cu cea activă până astăzi. Mai am de făcut câteva mici ajustări şi totul ar trebui să fie ok. Sper ca această temă să aibă viaţă mai lungă pe blog decât Copyblogger… … Citește mai mult

Temă nouă pe blog

După cum aţi putut observa încă de ieri, am o altă temă pe blog. Copyblogger este numele ei şi satisface cerinţele pe care le-am avut de la tema dorită: este afişată corect atât pe mobil, cât şi pe desktop (sau tabletă, smart TV etc.), este simplă, însă are câteva div-uri ce-i dau culoare. Să nu … Citește mai mult