Mai puțin înseamnă mai mult

În zilele trecute mi-am dedicat ore din viață pentru a schimba aspectul acestui blog. Dintotdeauna mi-au plăcut blogurile mai aerisite, pe care nu sunt ocupate toate colțurile paginilor cu diferite chestii care fac nimic.

Mi-au plăcut, însă nu am avut niciodată curajul să fac acest blog să arate așa. Până acum.

Tema Genesis Framework o aveam de la Gabriel Ursan încă din 2018, de pe vremea când aceasta era la versiunea 2.6.1. Atunci am avut o tentativă de trecere la Genesis Sample, însă mi s-a părut prea simplă.

Îmi aduc aminte de Mobilepress, un plugin de pe vremuri care aducea o versiune mobilă blogurilor WordPress. Ce îmi plăcea!

Sper să reușesc să nu umplu din nou paginile cu tot felul de chestii care nu aduc plus de valoare conținutului.

5 comentarii la „Mai puțin înseamnă mai mult”

  1. Am observat schimbarea, bravo! Îmi place. Genesis e o temă excelentă, ca performanțe mai ales. Mie nu îmi place la ea faptul că e ceva mai dificil de personalizat, deși militez și eu pentru minimalism, după cum bine probabil se poate observa pe blogul meu.

    Răspunde

Lasă un comentariu