Mi-am luat cartelă de Kyivstar UA

Locuiesc la graniță cu Ucraina și sunt obișnuit cu mesajul “Bine ai venit în Ucraina” atunci când ajung prin zone fără semnal românesc și intră roamingul. Ca să nu se întâmple asta, țin selectarea rețelei pe manual. Mai zilele trecute mi-a apărut pe Facebook o reclamă la cartele cu numere din diverse țări și am … Citește mai mult

Testez cartela NextM2M

Am scris acum câteva zile despre Next-M2M, imediat cum am aflat despre existența acestui MNVO. Între timp, nu m-am putut abține și am comandat o astfel de cartelă. Am primit-o prin curier de la GOIL SERVICES ROMANIA, același expeditor din spatele Benefito Mobile. O cartelă albă, fără alte informații în afară de seria SIM. Veți … Citește mai mult

Nu e prea târziu pentru Telekom Mobile să vină cu abonamente de 3 euro?

În ultima perioadă am scris mai mult despre telecom și despre ofertele operatorilor de telefonie mobilă. Cumva îmi place nișa aceasta, dar nu-i foarte multă acțiune aici. Observ că pe sfârșit de an toți operatorii au redus prețurile abonamentelor noi, abonamente încheiate în această perioadă, asta după ce prin primăvară și prin vară au mărit … Citește mai mult

Ce aș schimba eu la YOXO

Mă uitam aseară, de curiozitate, la recenziile pe care le lasă lumea abonamentului YOXO de la Orange și mi-a venit ideea acestui articol. Eu am mai scris despre YOXO, acest abonament care e de fapt o cartelă ce se încarcă singură de pe cardul de salariu. În primul rând, aș modifica data de facturare într-o … Citește mai mult

La Orange abonamentele se plătesc în avans

Am trăit până acum cu ideea preconcepută că la abonament consumi întâi, apoi plătești, iar la cartelă prepay plătești întâi, apoi consumi în limita a cât ai încărcat. Doar că la Orange nu-i chiar așa. Am prelungit zilele acestea abonamentul unchiului meu. Abonament Fun 8 în afara perioadei contractuale, abonament pentru care plătea câte 8 … Citește mai mult