Avem DVB-T2, dar nu prea
Avem televiziune digitală terestră în România. De pe 17 iunie nu se mai transmite TVR 2 în sistem analogic, aşadar o antenă îndreptată spre releul ce emitea odată acel semnal pe care îl putea capta orice televizor este acum inutilă. Televiziunea Română a trecut „la digital”, deşi dacă ne uităm pe TVdigitala.ro putem vedea că … Citește mai mult