Hai să vă zic ceva

Hai să vă zic ceva

Vreau să vă zic multe treburi, chestii, socoteli, dar nu ştiu cu care să încep. Nici nu-s aşa sigur că sunt chiar atât de multe. E cald. Foarte cald. Cu siguranţă aş putea încerca să prăjesc nişte ouă pe asfaltul încins. Din păcate n-am asfalt în faţa porţii… deloc. Nici încins, nici de ăla care … Citește mai mult

Wakie este disponibilă în România

Wakie este disponibilă în România

Wakie, aplicaţia despre care vă scriam aici, este acum funcţională şi în România. Nu am verificat dacă metoda prin care funcţionează a rămas aceeaşi, însă acum există posibilitatea ca somnoroşii din România să fie treziţi de anonimi, iar acesta e un început. 🙂

Mă apuc de citit

Mă apuc de citit

Acum două săptămâni vă aduceam la cunoştinţă faptul că mă plictisesc sau, mai bine zis, că mă plictiseam. Am încercat diferite metode de a omorî timpul ce se întinse mai mult decât îi era permis, de la a sta cu limba scoasă şi picioarele în apă rece până la a sări în sus, ţinându-mă de … Citește mai mult

Sall.Cf nu trebuie să moară. Nu încă.

Sall.Cf nu trebuie să moară. Nu încă.

Pe 10 ianuarie am schimbat firma de găzduire pentru Sall.Cf. De la găzduire gratuită am trecut, bineînţeles, tot la găzduire gratuită. Pentru că (nu-i aşa?) găzduirea gratuită este cea mai bună. Astăzi am observat că site-ul Sall.Cf trage să moară. De la caniculă, probabil. Sau o fi făcut insolaţie. Naiba ştie, dar nu ştiu unde … Citește mai mult

Căldură mare, baby

Căldură mare, baby

A fost cald zilele acestea. Foarte cald. Atât de cald încât am înlocuit scrisul pe blog cu somnul.   Dacă prin simplul fapt că scriam ceva pe blog încercam să ţin blogul în picioare, prin simplul fapt că am dormit n-am rezolvat nimic. Bine, nu îmi mai e atât de somn. 🙂 sursa foto