Dor de vară

Dor de vară este ultimul single al Andreei Bănică. Piesa sună bine, stilul e asemănător cu cel al trupei Hi-Q. O piesă de vară, bună de ascultat înainte de a merge la mare, după ce aţi fost la mare şi – de ce nu – atunci când sunteţi la mare. Chiar şi la mare apropiere … Citește mai mult

Ba cu noi începe vara!

Salut! Cu cine începe vara? În primul rând… să trăiască tot românu’ (cei ce nu-s români pot să moară?). Nu mai bine era „să trăiască tot omu’? Anyway, nu despre asta mi-am propus să scriu, ci despre cel/cea/cele/cei cu care începe vara. Am văzut pe diverse site-uri următorul motto: Vara începe cu noi. Problema se … Citește mai mult