Câteva fotografii din astă vară
A trecut vara și am rămas cu fotografiile. Pun câteva dintre ele mai jos, că poate nu le-ai văzut pe Facebook sau pe profilul meu de Instagram.
A trecut vara și am rămas cu fotografiile. Pun câteva dintre ele mai jos, că poate nu le-ai văzut pe Facebook sau pe profilul meu de Instagram.
Chiar daca vara incepe sa isi intre in drepturi, numai 30% dintre romani au de gand sa plece in vacanta anul acesta. Se poate discuta de o scadere considerabila a celor care vizeaza petrecerea concediului departe de casa, iar asta se datoreaza dificultatilor financiare pe care le intampina si a problemelor urgente pe care le … Citește mai mult
Se pare că timpul trece mai repede decât mi-am imaginat eu vreodată într-o viață anterioară. E vară, căldură mare, gândesc mai încet și uite-așa suntem deja în iulie. Cum nu am scris nimic de ceva timp, am așteptat să tune pentru a aduna aici tot ce aș fi putut tasta în ultimele zile. De ceva … Citește mai mult
Deşi nu ştiu limba ucraineană, melodia de mai jos e drăguţă. Am auzit cântecul acum vreo doi ani, l-am auzit şi acum câteva minute. Nici atunci, dar nici acum nu am înţeles ce cântă Potap. Nici pe Nastya n-am înţeles-o. Or zice ei ceva, dar mi-e străin dialectul. Oare trebuie să-l întreb pe Ghiţă? Poate … Citește mai mult
Duminică a fost cald şi bine, aşa că puteam sta la mânecă scurtă fără nicio problemă. În schimb ieri, adică luni – 11 mai, a fost cam frig. Bătea vântu’ în Bucovina… că nici cucu nu mai cânta. Frig domn’le, frig. Astăzi a fost iar cald, aşa că nu mai înţeleg nimic. E vară sau … Citește mai mult
Connect-R a lansat ieri, 18 iulie, videoclipul piesei Tren de noapte, o piesă de „ieşeală” împreună cu prietenii pe care îi ai sau pe care ţi-i poţi face. 🙂 Clipul are parte de un feedback pozitiv din partea utilizatorilor YouTube, iar ceva îmi spune că şi vouă o să vă placă sau vă place deja … Citește mai mult