Reclamele la site-urile cu locuri de muncă nu sunt doar pentru cei fără job

Încercam aseară să mă uit la reclamele de la televizor. Iubesc diversitatea, iar publicitatea de la TV chiar asta îmi oferă. Bine, mai întrerupeau ăștia sesiunea de publicitate cu niște secvențe dintr-un film. Urât film, mai bine dădeau teleshopping. În timp ce sorbeam spoturile publicitare, apăru pe ecran o tipă verde. Făcea reclamă la ceva … Citește mai mult

Nu uita că oamenii sunt cei mai importanți

Citeam undeva, mai mult sub formă de banc, cum că trebuie să vă purtați mai frumos cu angajatul decât cu clientul. Clienți mai vin, dar oameni care să se angajeze… pauză. Iar treaba asta e valabilă nu numai în comerț, căci făcea referire la relația angajator – vânzător – cumpărător, ci în toate domeniile. Despre … Citește mai mult