Care-i faza cu „datorită” şi „din cauza”
Nu ştiu câţi dintre voi ştiţi că datorită şi din cauza nu se pot folosi unul în locul celuilalt. Din cauză că tot aud pe la radio, TV şi mai peste tot structuri de genul „datorită medicilor acel copil a decedat” sau “datorită lui merge ţara asta atât de prost”, am zis să-mi iau inima-n … Citește mai mult