9 luni de grădi…

9 luni de grădi...

Vuieşte tot mapamondul cum că Gabriel nu a fost la grădiniţă şi ar cam fi cazul să recupereze. Chiar astăzi m-a oprit cineva să mă întrebe dacă e adevărat că Gabriel nu a fost niciodată la grădiniţă. I-am spus că nu ştiu, nu-s din Galaţi. 🙂   Lăsând gluma la o parte, nu m-am înţeles … Citește mai mult

Clasa 0 va fi recuperată până la sfârşitul lui 2017

După cum bine ştiţi, clasa pregătitoare sau clasa 0 a fost introdusă abia din anul şcolar 2012 – 2013, cu 5 ani mai târziu decât ar fi fost normal. În 2007, o dată cu intrarea României în Uniunea Europeană, ţării noastre i-au fost impuse diferite practici valabile la nivelul întregii uniuni. Printre acestea se numără … Citește mai mult