Primul meu retur la EasyBox

Am început să comand mai des de la eMAG de când sunt două EasyBox-uri în oraș. Nu doar eMAG livrează la EasyBox, însă acolo am Genius și mi-e la îndemână. Bine, dacă găsesc un produs mai ieftin cu cel puțin 10 lei la evoMAG, comand de la evoMAG. Ultima dată când am cumpărat de la ei costa 9 lei livrarea la EasyBox.

Într-o zi de luni erau produse Huawei la Oferta Zilei de pe eMAG. Cum am mai avut căști Huawei Freebuds 3i și am fost mulțumit de ele, m-am gândit că nu ar strica să-mi iau o pereche. Am avut albe, iar acum am luat negre. Proastă alegere. Nu-mi plac cum arată… deci retur. Varianta Freebuds 4i arată mai bine și cutia e mai drăguță. Mai bine luam căști Freebuds 4i albe.

Totul a decurs extrem de simplu. Am ales că le returnez la EasyBox și am primit un cod prin e-mail. Codul l-am tastat pe afișajul EasyBox-ului, s-a deschis un sertar, am pus produsul acolo și am închis sertarul. În câteva minute am primit un voucher în cont, voucher cu care să-mi iau altceva de pe eMAG.

Atât de simplu a fost.

5 comentarii la „Primul meu retur la EasyBox”

  1. Eu prefer sa cumpar din magazine fizice , acolo vad produsul si am posibilitatea sa il testez , sa il probez si nu stau sa pierd vremea cu tot felul de cutii in caz ca nu e ok acel produs

    Răspunde

Lasă un comentariu