Karma e de vină
Nu știu sigur dacă e de vină karma pentru asta, însă piesa muzicală de mai jos îmi place. Îmi plăcea și anul trecut, îmi place și acum. ?
Nu știu sigur dacă e de vină karma pentru asta, însă piesa muzicală de mai jos îmi place. Îmi plăcea și anul trecut, îmi place și acum. ?
E deja noiembrie și îndată e gata și anul două mii șaptiș’pelea. Parcă alaltăieri era Anul Nou și mă gândeam că anul 2017 va fi mai bun decât anteriorul, că voi investi mai mult în online și altele. Aș putea să zic că mai e timp sau că le voi face pe toate în 2018. … Citește mai mult
Pictura 3D a avansat foarte mult. Deși ideea de tatuaj nu-mi place, nu pot să nu rămân fascinat de ceea ce pot face unii artiști. Elevii Liceului de Artă din Buzău au realizat o trecere de pietoni 3D. Ideea, deși nu tocmai nouă, e genială. Trecerea de pietoni „în relief“ nu are cum să nu … Citește mai mult
E noiembrie, vremea e rece și natura pare să se pregătească pentru a fi acoperită de zăpadă. Câmpurile sunt brăzdate de vânt, dar mai mult de tractoare. Vântul bate, câinele bate. Anii trec, dar nu se vindecă. Zâmbește, mâine va fi mai bine. ? Vezi clipul video
Se apropie Black Friday și, odată cu frigul de afară, s-ar putea să dea și febra în oameni. Febra cumpărăturilor. Unii așteaptă Black Friday și își iau ce au nevoie, alții își iau plasă. Fiecare își ia câte ceva, că este de unde. Eu nu am așteptat Black Friday și am făcut o achiziție importantă … Citește mai mult
Multi ar crede ca, daca este presat de timp, inainte de un examen, studentul va invata instant ce poate nici nu a citit vreodata, inainte. Insa lucrurile nu stau chiar asa. Cu siguranta, ai trecut si tu prin experienta aceasta: ai spus ca te apuci de invatat, te-ai asezat confortabil in pat, luand cartile si … Citește mai mult