2016, adică un An Nou!

2016, adică un An Nou!

2016 – un An Nou, o nouă poveste.   Anul 2016 e aici. Un an mai bun DIN start. Dacă iei suma cifrelor din 2016, obții 9, iar asta înseamnă… nu înseamnă nimic. Numărul 2016 se termină în cifra 6, iar asta înseamnă… nu înseamnă nimic. 2016 va fi Anul Maimuței. Prin februarie, că vine … Citește mai mult

Portare din Lycamobile în Orange

Vă spuneam acu’ ceva timp că mi-aș porta numărul de telefon Lycamobile. Bineînțeles că nu vorbeam în dodii, iar ieri am făcut o vizită în Orange Shop. Fiind luni, după Crăciun, era cam multă lume. Cu număr de ordine și cartela SIM de Lycamobile România, am așteptat aproximativ 80 de minute. Cât timp am „stat … Citește mai mult

Idei

Idei

Zile de sărbătoare în casele noastre. Colindătorii fac ce știu ei mai bine, adică colindă. „Colindă” ca verb, nu ca substantiv, căci colinda e făcută mai demult.   Am ascultat colinde de m-am spart. Micul dejun – ca de obicei, iar ca desert – o colindă. După ce mâncam, apă. Ca să poată luneca mai … Citește mai mult

Curățenia de iarnă, acum și pe blog

Curățenia de iarnă, acum și pe blog

Deși mai sunt câteva zile până la Crăciun, vremea de afară se încăpățânează să ne demonstreze că au trecut demult sărbătorile de iarnă și vine primăvara.   Astăzi, după o lungă perioadă în care nu am instalat niciun plugin nou pe blog, l-am pus la treabă pe Broken Link Checker. Cum vremea este perfectă pentru … Citește mai mult

Decembrie, luna k dowrilor?

Decembrie, luna k dowrilor?

Încep acest articol fără vreo idee despre ceea ce urmează să scriu. Nu am mai scris de mult timp pe blog, iar judecând după titlul de mai sus ai putea spune că m-am stricat. Nici în garanție nu mai sunt deoarece am mai mult de doi ani de la „facere”. Nu mai e mult din … Citește mai mult

Când te prinde ploaia

Am o ghicitoare pentru voi. Ce face un om normal când – la jumătatea drumului dintre casă și serviciu – vremea se schimbă și din senin apar niște nori de o culoare din ce în ce mai neagră, iar mai apoi începe să plouă? Menționez că nu aveam umbrelă la mine. 🙂 Fαςε ρ๑zε, вïทεîทțεℓεร…