Îmi încarc cartela să o sun pe Mirela
Vremea de pandemie e vreme de amintiri. Acasă fiind, mi-am amintit că am o colecție de cartele telefonice. Cartele pe care le-am strâns cu greu, în câțiva ani. Mi-am amintit că treceam cu emoție pe lângă cabinele de telefon fix și aruncam câte o privire înăuntru, poate, poate văd vreo cartela telefonică abandonată de cineva … Citește mai mult