Încep să mă obişnuiesc cu vara din decembrie
Mi-a luat o săptămână să mă obişnuiesc cu vara din decembrie. Îmi place mai mult vara decât iarna, chiar dacă sunt născut iarna. Săptămâna trecută au fost câteva zile cu temperaturi de aproximativ 5°C, deci nici vorbă de căldură ce să „aducă” a vară. Defapt, nu la anotimpul numit „vară” mă refer. Nici la vreo … Citește mai mult