Aplicaţiile web ne fac viaţa mai simplă

Aplicaţiile folosite pentru logare sunt cele ce ne scutesc de completat diverse formulare. De multe ori, chiar dacă am doar câteva date personale de completat, dar am şi opţiunea “logării prin Facebook”, tind să aleg Facebook-ul. Nu doar că mă scuteşte de completat… însă e şi mai rapid. Nu doar Facebook-ul poate oferi posibilitatea logării … Citește mai mult

Logare doar prin Facebook

Zilele trecute, pentru a spori securitatea blogului, am dezactivat logarea normală şi am lăsat doar logarea prin intermediul Facebook. Am ales să dezactivez logarea prin formular din cauza unor “roboţi” care încearcă fel de fel de parole… doar pentru a compromite cât mai multe bloguri. 🙂 Dacă aveţi cont pe blog, înregistrat prin intermediul fostului … Citește mai mult