Casete, 60 de minute şi 88 de metri de bandă magnetică

Ţin minte că acum vreo 6 – 7 ani încă mai ascultam muzică înregistrată pe casete audio. Am fost primit un casetofon mic, portabil, casetofon ce consuma cam repede bateriile, dar cânta. Povestea casetelor – să spun aşa – a început în iunie 2006. Terminasem clasa a V-a şi cu banii câştigaţi la nu’ş ce … Citește mai mult