Ce este abonamentul Yoxo de la Orange

Chiar de dimineață mi-a apărut o știre cum că Orange a lansat abonamentul Yoxo by Orange, un abonament pe care îl faci, îl modifici și îl plătești prin intermediul aplicației dedicate acestui nou tip de abonament. Fără interacțiune umană. Prezentarea spunea că e un fel de abonament pe care îl poți modifica după bunul plac. … Citește mai mult

Cum reîncarci cartela folosind PaySafeCard

Zilele trecute, cei de la Orange au avut bunăvoința să-mi aducă aminte că extraopțiunea tocmai expiră și trebuie să reîncarc. Vorbesc foarte puțin la telefon, așadar această veste nu ar fi trebuit să mă afecteze. ? Chiar dacă nu folosesc nici 3% din minutele incluse în extraopțiune, folosesc internetul pe mobil. Așadar, sâmbătă am reîncărcat. … Citește mai mult

Telekom Mobil – ce-mi place

Scriam acum o lună şi ceva ce nu-mi place la Telekom Mobil, fostul Cosmote. A venit vremea să scriu şi ce îmi place, doar nu sunt cârcotaş sau cusurgiu ca scriu doar frustrările. 🙂 • Serviciul Web’n’Walk Primul în această listă este Web’n’Walk deoarece îl folosesc de ani buni. Prin intermediul acestui serviciu se oferă … Citește mai mult

Un bonus frumuşel de la Telekom

Astăzi mi-am reîncărcat Cartela Cosmote. Aşa scrie pe ea, aşa scrie pe ecranul telefonului, aşa scrie pe tichetul de reîncărcare. Mi-am reîncărcat cartela (deşi ultima reîncărcare am fost făcut-o acum 13 zile) pentru a prelungi valabilitatea creditului cu un an. Am mai prins o astfel de ofertă în decembrie 2013, când simpla reîncărcare cu minim … Citește mai mult