Prima mea comandă la Mocafino

Vă inspiră ceva numele Mocafino? Nici mie. Chiar și așa, mi-am făcut curaj și dat o primă comandă pe acest site. Mie îmi place mult cafeaua rece, acea “iced coffee”, iar cum pe site-ul Mocafino am găsit “ceva” doze de cafea de-a gata, am comandat câteva, am ales livrare la Easybox, am plătit cu Apple … Citește mai mult

S-a făcut 4 lei cafeaua de la aparat

O chestie despre care am vrut să scriu încă de când s-a întâmplat, însă am tot ezitat, este cea a prețului cafelei de la aparatele stradale. Știți, cele puse pe lângă diverse clădiri, în zone mai aglomerate, pe lângă fabrici și așa mai departe. S-a scumpit cafeaua de la aparat. Tonomat, automat sau cum s-o … Citește mai mult

E bună cafeaua Gimoka?

Merg de multe ori la Lidl și mai încerc să profit de oferte, așa cum încurajează vânzătorii în reclamele de la TV. Câteodată îmi iese, alteori cumpăr doar pentru că e ieftin. Am mai pățit să cumpăr produse care erau la ofertă și calitatea lor să fie mai slabă decât aceleași produse cumpărate atunci când … Citește mai mult

Cu zahărul pe fund

De când vă spuneam că nu beau cafea s-au mai schimbat niște lucruri. Consumul de cafea nu mai e pe zero, nu mai ascult Radio Itsy Bitsy. Probabil o să ascult Radio 21 care nu mai e Radio 21. Acum îi zice Radio Virgin România. Dacă o să repete aceleași 20 de melodii non-stop, o să-și bage … Citește mai mult