Am încercat mai multe feluri de aparate de ras, unele de la Gillette, altele de la BIC. Cu două lame, cu trei, cu cinci.
Dintre toate testate, un singur fel m-a mulțumit. Este vorba de Gillette Blue 3 Nitro. Așa arată ambalajul:

Eu le-am cumpărat de pe eMAG, dar am văzut și pe la LIDL versiunea cu 3 bucăți.
Au lamele suficient de depărtate încât să nu se înfunde cu cremă de ras.
Am folosit și două feluri de aparate de ras electrice, cu acumulator, dar nu m-a mulțumit niciunul. Bărbieritul “oferit” de un aparat de ras cu acumulator e mai mult un tuns foarte scurt. De aceea se poate face și fără cremă sau gel de ras și nici nu irită.
Tu cu ce dai jos barba?